psikolojik.gen.tr
Psikolojik

Ana Sayfa | Soru Cevaplar | Yeni Makale Ekle | En Son Yapılan Yorumlar

Psikolojik yorumları

Psikolojik Hakkında Yorum Yapılmıştır


fevzi

çok çabuk sinirleniyorum karşımdakine ya da kendime zarar verdiğim gözümde canlanıyor bi an kendimi zor bi şekilde durdurmaya çalışıyorum ne yapmam gerekiyor.

2016-02-01

Kullanıcı oyu: 4,5

misafir

paranoya ya tüküreyim,
kitap okuyun,sinavlara hazirlanin,biseyiniz kalmaz

2016-02-01

Kullanıcı oyu: 4,5

mehmet

kişilik bozukluğu olan antisosyalligin tanımı ve özellikeleri yukarıda açıklanan.Karıştırılmış.

2016-01-31

Kullanıcı oyu: 4,5

drkStn

Ben çok garip şeyler düşünüyorum. Bu dünyadan değilmiş. Sanki beni göndermişler gibi bir amaç için. İçimde kötü bir kişi olduğunu ve sürekli bana emirler yağdırdığını görüyorum benimle konuşuyor bana yapmam gerekenleri söylüyor. Hastamıyım değilmiyim bilmiyorum bu sitedekileri okuyunca çok sinirlendim. Hastalık olduğu söyleniyor biri bana cevap verebilirmi.
-Antalya

2016-01-31

Kullanıcı oyu: 4,5

merve

kendime zarar vermeyi seviyorum. zarar verdikten sonra kimseye açıklama yapmak istemediğim için kpatmaya çalışıyorum.

2016-01-30

Kullanıcı oyu: 4,5

joker

merhabalar. ben acayip saçma sapan halüsinasyonlar görüyorum sanki ben yaşamışım o gördüklerimi ama yaşamadığımı çok iyi biliyorum. biraz paranoya da var bende mesela bazen dışarı çıkmaya korkuyorum birilerinin beni takip ettiği beni öldüreceği düşüncesine de kapılıyorum bu son söylediğimi atlattım sayılır ama halüsinasyonlar can sıkıcı olmaya başladı. rahatsızlığım ne olabilir psikolojik destek almam gerekli mi?

2016-01-25

Kullanıcı oyu: 4,5

Biri işte

Asosyal i değil anti sosyal i tanımlamışsınız.

2016-01-19

Kullanıcı oyu: 4,5

Hakan

Galiba bende kötülük paranoyası yaşıyorum sürekli ne yapmam gerektiğini bilmiyorum.

2016-01-18

Kullanıcı oyu: 4,5

Fuat

Manevi huzur en büyük stres azaltıcı faktör, namaz kılın

2016-01-17

Kullanıcı oyu: 4,5

Fuat

Aceleciliğin obsesyon(takıntı) ile doğrudan birbirine bağlantılı olduğunu düşünüyorum

2016-01-17

Kullanıcı oyu: 4,5

misafir

Neden acaba insanlar sundukları hizmetle dikkat çekmeyi ve beğeni toplamayı yeterli görmezlerde ,illaki cinsellik içeren bayan fotoğraflarını yazının bir tarafına sokuşturup bununla dikkat toplamayı amaçlarlar?

2016-01-17

Kullanıcı oyu: 4,5

ebru

Asosyallik ile ilgili yapılan yukarıdaki açıklamalar, antisosyallik açıklamalarıdır. Kavramlar karıştırılmış. Antisosyallik bir kişilik bozukluğu durumudur. Asosyallik ise sosyal olmaktan keyif almama durumudur. Maddenin düzeltilmesini öneriyorum.

2016-01-16

Kullanıcı oyu: 4,5

Yağmur

Benim acilen yardıma ihtiyacım var. Erkek arkadaşımda anksiyete hastalığı bulunabilir.Yani emin de değilim.Psikiyatriste gitmek istemiyor. Lütfen bu konular hakkında sağlam bilgileri olanlar bana cevap versin.

2016-01-16

Kullanıcı oyu: 4,5

öykü

bu kişilerin illa ki bir şeyler yapmış olmasına gerek yoktur. Düşünceleri bile yeterlidir anlamak için. Ama o kadar hazırlıklılardır ki kimse çözemez. Siz onun size değer verip yanınızda durduğunu sanırsınız ama o sizi sadece bir sonraki aşama için yem olara kullanıyordur. B u bi çeşit zihnen kendini tatmin etme duygusuyla ortaya çıkar. Kişi kendini hep üstün görür fakat bunu belli etmeyenlerde vardır. kısacası çok mantıklı konuşan kişileri iyi inceleyin. Yoksa bi anda pat boşluktasın..

2016-01-13

Kullanıcı oyu: 4,5

Sinem

Bende de aşağılık kompleksi var ve çok kötü bir durum. Yenmeye çalışıyorum ama olmuyor. Allah hepimize yardım etsin.

2016-01-11

Kullanıcı oyu: 4,5

xx

Bir zamanlar böyle şeyler yaşıyordum.Sanki biri takip ediyormuş hissi vardı.sanki biri sürekli konuşuyormuş gibi.Çok çabuk sinirleniyordum ve ciddi anlamda içime kapanmıştım.Annem psikoloğa ve psikiyatrise götürmüşlerdi.1 yıl ilaç tedavisi gördüm annem sürekli dışarı çıkmamı zorluyordu. Şimdi iyiyim belkide öyle ağır bir şey değildi.Bilemiyorum.Ama bu duyguların hepsini yaşıyordum.

2016-01-11

Kullanıcı oyu: 4,5

erhan

o saydıklarınız hepsi var bendede piskola gitmeden o rağatsızlıkları yenmenin bi yolu yokmu

2016-01-09

Kullanıcı oyu: 4,5

mehmet

babam tam bir gerizekalı sinirim bozulutor

2016-01-08

Kullanıcı oyu: 4,5

Özlem

yapılması gereken bunun suçunu ona buna atmadan , sorunu kendınde aramak ve kendını duzeltmeye calısmak ınsan kendını duzeltmeyle baslar :)

2016-01-08

Kullanıcı oyu: 4,5

Melis

3 ay önce kadar sesler duymaya başladım kafamda, ama dememe gibi bir sıkıntım yoktu. Tüm gün boyunca dinlediğim şarkılar, duyduğum sözlerim kafamda yavaş yavaş tekrarlanıyordu. Çok sinir bozucuydu. Nefes alsam dahi kulağıma yavaş bir şekilde geliyordu. Sonra bir erkek sesi Seni öldürürüm aptal. diye kafamda yankılanmaya ve tekrarlanmaya başladı. Bunun üstüne iki kez daha aynı şekilde farklı kelimeler ile devam etti daha sonraki aylar. Bir keresinde de halisinasyon mu rüya mı bilmiyorum ama bir hastane odasında bir kadın çığlık atıyordu. Çığlığı beynimi durduyordu, sanki ne istese yapacak gibi, beynimi kontrol ediyor gibi hissettim. Sizce şişzofreni olabilir mi?

2016-01-07

Kullanıcı oyu: 4,5

atilla

arkadaşlar ben 55 yaşındayım boşandım kızmı kafama taktım işlerimde bozuldu emekliliğim var...düzenli çalışamıyorum dikkatımi toparlayamıyorm yazları çalışıyorum evim yok kendime bakamıyorum.banyo yapmak istemiyorum yemek ymek istemiyorum..işin içinden nasıl çıkacağımı da bilmiyorum..yalnız namaz kılmak iyi geliyor..çok sıkıntılı arkadaşlar denesin...

2016-01-07

Kullanıcı oyu: 4,5

helldiver

Ben de sosyopat sayılıyorum bu durumda ama kendiliğinden olmuyor bu etrafında bir sürü salak olunca onlara zarar vermeyi, yok etmeyi her türlü ister insan.

2016-01-06

Kullanıcı oyu: 4,5

zuma

Antalyadayim, 24, erkek, kafama gore bir arkadas ariyorum, cok yanlizim, varlik icinde yokluk, hayata tekrar baglanip paylasmak icin.

2016-01-02

Kullanıcı oyu: 4,5

Ahmet

ben çok küçükken başıma bir olay geldi o gün kaybettim bazı şeyleri. Ve bu konu hakkında destek almazsam sonumu iyi görmüyorum. Ama destek alma konusunda da nereden başlayacağımı bilmiyorum. 21 yaşındayım yazık olacak...

2016-01-02

Kullanıcı oyu: 4,5

Hayati Uçar

Özellikle misafirliğe gittiğimde yemek yerken çok heyecanlanıyorum.Elimde tuttuğum kaşık veya bardak elimden düşecek gibi oluyor.Aile ortamında bu durum olmuyor. Eğer ailede yabancı birisi varsa yine oluyor. Şu anda 68 yaşındayım. Geçliğimde çok olurdu bu durum. Uzun bir süre hiç olmadı. Bir hafta önce ablamlar da yemek yerken tam karşımda gelini oturuyordu ve kendimi izlenmiş hissine kapıldım. Birden elim kolu titremeye başladı. Korkuyorum yeniden mi başlayacak bu durum.

2015-12-31

Kullanıcı oyu: 4,5

Hikmet Yılmaz

Ayak parmaklarımda üşüme hissi olmaktadır.Elimle kontrol ettigimde ayak parmaklarımda normal sıcaklık olmasına ragmen parmaklarım zaman zaman sanki buz gibi,ayrıca sancı da olmaktadır.İlaç kulanıyorum bakalım faydalı olacakmı.

2015-12-29

Kullanıcı oyu: 4,5

lannnn

ulan sosyopat çıktım belliydi zaten gerizekalılar bu siteden çıkın sosyopat olmayanlar seviyemizi düşürmeyin

2015-12-26

Kullanıcı oyu: 4,5

melis

ben de konuşuyorum kendimi rahtlatmamı teselliyi sağilıyorum ve üzgün olan melisi teselli ediyorum

2015-12-20

Kullanıcı oyu: 4,5

melis

çevremdeki insanların özellikle davranışlarından aşırı rahatsız olduğum aynı ortamı paylaşmaktan bile sıkıntı duyduğum insanların hal ve hareketlerinden şüpheleniyorum ama bu durumun önüne geçemiyorum hep şüphe duyuyorum en ufak hareketlerinden istemediğim halde sürekli onların hal ve hareketlerini gözlüyorum ve çok rahatsız oluyorum.sıkıntı duyuyorum bende bu şüphecilik hastalığa dönüştüğü kanaatindeyim.Etrafımda bazı olaylar döndüğüne kendimi inandırmış durumdayım kendimi rahatlatamıyorumm şüphe duyduğum kişilerden uzak kalmak istiyorum.ne yapmalıyım yardımcı olurmusunuz

2015-12-20

Kullanıcı oyu: 4,5

Yağmur

1 belirti hariç hepsi ver bu belirtilerin bende yuh lan :D

2015-12-19

Kullanıcı oyu: 4,5

Emre

Empati bir araçtır ve empati sağlamak zor bir iştir. Empati kuracağınız zaman Dur sana empati kuracağım. gibi saçma bir cümle olamaz. Bu 3. maddede geçen anladığını karşındaki kişiye ifade etmek de ne demek? Empati karşındaki kişiye, onu anladığını göstermek değildir. Bu cümleden sonrasını okumadım

2015-12-19

Kullanıcı oyu: 4,5

Sena Sevindik

Bazen kendimden korkuyorum yani bi yanımda iyilik diğer yanımda kötülük var bi elim zarar verecekken diğer elim onu tutup durduruyo baya baya sağ kolum sol kolumu tutarak durduruyo çift kişilik limiyim sosyopatmiyim bilmiyorum

2015-12-16

Kullanıcı oyu: 4,5

Sen

Ben kendi kendimle konusyorum bazen kendimi oyle yaklayip susuyorum.bazen sacma hareketler yapiyorum sonra kendi kendime napiyorum ben salak salak diyorum baznde arkdaslarla guluyoruz sonra birden gulmem kesiliyo dusuncelere daliyorum cok sitrese gidigimde kendimi sıkıyorum cok strese girersem kendi kulaklarimi bile çınlata biliyorum

2015-12-16

Kullanıcı oyu: 4,5

pssr

millet burdaki yazıları okuyor iki üçtane belirti tutuyor kendini Psikolojik deli sanıyor :d

2015-12-15

Kullanıcı oyu: 4,5

şelale

ben aile nedenlerinden dolayıyarı kafayı yedim bn kendimde bunu görebiliyorum sürekli kendi kendime konuşuyorum arkadaşlarım böyle söylüyolar hiç sosyal ortamda bulunmam kendimi başkası gibi tanıtırm ama bazen çok kötü bir durum bu arkadaşlrımla vakit geçiririm ama sadece yanlarında durururm hep sessizim sinilerim hp bozuk

2015-12-11

Kullanıcı oyu: 4,5

Yok edici

Ben arada kötü olduhumda gecer abi deyorum ve okulda hiç kimse benle arkadas olmadıhı için kendi arkadaslarımı yaptım

2015-12-10

Kullanıcı oyu: 4,5

ayşe bahar

MERHABA
KONUYA NASIL BAŞLAYACAĞIMI BİLMİYORUM.
SON ZAMANLARDA AŞIRI SİNİRLİ AGRESİF FEVRİ DAVRANMAYA BAŞLADIM .GENETİK OLARAK SİNİRLİ BİRİYDİM ZATEN FAKAT SON 5-6 AYDIR KIRICI OLACAK KADAR SİNİRLİYİM.BUNDAN 6 AY ÖNCE NİŞANLANDIM NİŞANLIM GAYRİİHTİYARİ OKEYDE TANIŞTIĞI BİRİ EKLEYİNCE KABUL ETMİŞ BANA DA AKRABAM DİYE YALAN SÖYLEDİ O GÜNDEN BERİ ONUN HİÇ BİR SÖZÜNE İNANAMIYORUM BU BENİ CİDDİ DERECE RAHATSIZ EDİYOR ÇOK SEVİYORUM FAKAT BU GÜVENSİZLİK AKLIMA BİR SÜRÜ KÖTÜ ŞEY GETİRMEME SEBEP OLUYOR ONU ÇOK SIKMAYA BAŞLADIM AÇIKLAMLARINI DİNLERKEN KAFASINA BİŞEYLER FIRLATASIM GELİYOR O DERECE SİNİRLENİYORUM ARTIK ETRAFIMDAKİ HERKESE TERS KONUŞMAYA BAŞLADIM ONUN AİLESİNİN YAPTIĞI HERŞEY GÖZÜME BATIYOR SANKİ ALTINDAN BİŞEY ÇIKACAKMIŞ GİBİ GELİYOR NE YAPMALIYIM TEDAVİ OLMAM GEREKİYORMU

2015-12-08

Kullanıcı oyu: 4,5

ayşe bahar

MERHABA
KONUYA NASIL BAŞLAYACAĞIMI BİLMİYORUM.
SON ZAMANLARDA AŞIRI SİNİRLİ AGRESİF FEVRİ DAVRANMAYA BAŞLADIM .GENETİK OLARAK SİNİRLİ BİRİYDİM ZATEN FAKAT SON 5-6 AYDIR KIRICI OLACAK KADAR SİNİRLİYİM.BUNDAN 6 AY ÖNCE NİŞANLANDIM NİŞANLIM GAYRİİHTİYARİ OKEYDE TANIŞTIĞI BİRİ EKLEYİNCE KABUL ETMİŞ BANA DA AKRABAM DİYE YALAN SÖYLEDİ O GÜNDEN BERİ ONUN HİÇ BİR SÖZÜNE İNANAMIYORUM BU BENİ CİDDİ DERECE RAHATSIZ EDİYOR ÇOK SEVİYORUM FAKAT BU GÜVENSİZLİK AKLIMA BİR SÜRÜ KÖTÜ ŞEY GETİRMEME SEBEP OLUYOR ONU ÇOK SIKMAYA BAŞLADIM AÇIKLAMLARINI DİNLERKEN KAFASINA BİŞEYLER FIRLATASIM GELİYOR O DERECE SİNİRLENİYORUM ARTIK ETRAFIMDAKİ HERKESE TERS KONUŞMAYA BAŞLADIM ONUN AİLESİNİN YAPTIĞI HERŞEY GÖZÜME BATIYOR SANKİ ALTINDAN BİŞEY ÇIKACAKMIŞ GİBİ GELİYOR NE YAPMALIYIM TEDAVİ OLMAM GEREKİYORMU

2015-12-08

Kullanıcı oyu: 4,5

özlem

iyi açıklamışlarda benim cinsel rahatsızlığım var onada bi çare gerekli :( :))))

2015-12-06

Kullanıcı oyu: 4,5

mansur keskin

Belirtiler, her objektif gözlemcinin farkedebileceği işaretlerdir, örneğin aşırı sinirlilik yada hızlı nefes alıp verme gibi.

Semptomlar, mutsuzluk yada ümitsizlik gibi hasta tarafından algılanan yada hissedilen duygulardır.

2015-12-05

Kullanıcı oyu: 4,5

leyla

geerçekten çok iyiydi mükrmmel açıklamışsınız. tebrikler...

2015-12-01

Kullanıcı oyu: 4,5

recep

sıkıntı çeken ortaögretim ortaokul ilk ögretim onları okul ziyaret etmek lazım ki Psikoloji egitim vermek

2015-12-01

Kullanıcı oyu: 4,5

recep

Şizofreni bozuklukar nerden kaynakladıgını arkadaşları yüzyüzünü vermeyen kişi anlaşmasız arkadaş paylaşmayan kendi oldugu

2015-12-01

Kullanıcı oyu: 4,5

leon

Ablamda 32 yaşında bu hastalığa yakalandı. tanınmaz hale geldi küfürler, yalanlar, aslı astarı olmayan şeyler hatta Ablam Erdoğanla konuştuğunu söylüyor. ALLAH yardımcısı olsun Hastalık veren ALLAH Elbet yardımda eder. Düşmez kalkmaz bir ALLAHTIR

2015-11-28

Kullanıcı oyu: 4,5

pembe

pembe ve gri de olsa güzel olurdu ama yinede işime yarıyor

2015-11-20

Kullanıcı oyu: 4,5

sevlay

ben son 2 yada 1 yıldır rüya ve gerçeği ayırt edemiyorum , uyumaya başladığımda garip sesler nefes alışverişi ve sanki biri sırtıma dokunuyo yada bileğimden sıkıyo yada göğsüme baskı yapıyo gibi hissediyorum , son günlerde bir rüyada izlendiğimi kocaman bie gözbebeğinin beni izlediğini ve bana orda olduğunu biliyorum demesini zar zor kaldırdım. zar zor uyuyabiliyorum bu uyku rahatsızlığımı ? yoksa başka birşeymi ?

2015-11-19

Kullanıcı oyu: 4,5

zeynep

BU SİTE İNANILMAZ BİR MUCİZE GİBİ ÖDEVİMDEN YÜZ ALDIM ÇOK TEŞEKKÜRLER AMA BEN DİĞER RENKLERİ DE MERAK EDİYORUM ONLARI DA EKLERSENİZ SEVİNİRİM

2015-11-18

Kullanıcı oyu: 4,5

Buket

Maalesef eski sevgilimde vardı, bu arada ondan ayrılan ben değildim, o benden ayrıldı, bir yıl kadar çıktık, hasta olduklarını kabul etmiyorlar, hayatınızda böyle biri varsa, emin olun canınızı şimdi yakmadıysa bile gelecekte yakacaktır, şüpem yok, o yüzden geç olmadan özürdileyerek ve canı çok yanmış biri olarak ayrılın derim...

2015-11-17

Kullanıcı oyu: 4,5

DYGN

BU OZELLIKLERIN HEPSI BENDE VAR NASIL TEDAVI OLACAM BEN AYNI SEYLER BABAMDA DA VARDINE OLUR YARDIM EDIN

2015-11-16

Kullanıcı oyu: 4,5

ömer

direksiyon sınavında çok heyecan yaparak kalıyorum ilk işe başlarken ne yapacağımı şaşırdım lütfen bana yardımcı olun saygılarla

2015-11-15

Kullanıcı oyu: 4,5
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 |

 


Gizlilik İlkeleri | Güvenlik İlkeleri | İletişim | Site Haritası | Yardım Forumları

Psikolojik, Sitede yer alan grafiklerin tüm hakları saklıdır. Kopyalayanlar hakkında yasal işlem yapılacaktır. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

Ekim - 2017