psikolojik.gen.tr
Psikolojik

Ana Sayfa | Soru Cevaplar | Yeni Makale Ekle | En Son Yapılan Yorumlar | iletisim

Psikolojik yorumları

Psikolojik Hakkında Yorum Yapılmıştır


serhan

ben ani zamanlarda gereksiz yere tepkilerde bulunuyorum bazen çok sakin bazende aşırı sinirlilik halindeyim sürekli bişeylere takıntılı durumdayım bu durumu kendim aşamıyorum ne yapmam gerekiyor

2017-03-30

Kullanıcı oyu: 4,5

yaren

ailemden sürekli şiddet görüyorum artık sinirlerim bozuluyor okulda ve evde en küçük olaya bile ağlıyorum sinirlendiğim zaman elim ayağım titriyor konuştuğum zaman biri elini kolunu oynatımca deliriyorum sizce sinir hastasımıyım

2017-03-28

Kullanıcı oyu: 4,5

Amaçsız

Ya ben tam olarak hastamıyım anlamadım. Ders sırasında ya da sınav sırasında bir anda gülüyorum arkadaşlarımda ben güldüm diye gülmeye başlıyor sonra bir anda susuyorum, ciddi oluyorum. Bana garip garip bakıyorlar. Kendi dünyamı kurdum. Canım sıkıldığında gözlerimi kapatıyorum onlarla konuşmaya başlıyorum. Bazen de sessiz bir ortamda oturunca içimden konuşma sesleri yükseliyor, ara sıra çığlık atıyorlar kulağım tıkanıyor. Hatta bunun yüzünden kafayı yiyecek radeye gelmiştim. Benimkisi bir hastalık mı?

2017-03-27

Kullanıcı oyu: 4,5

YOK Kİ

ŞAKA MISINIZ ANLAMADIM Kİ
ve ya BİTİŞİK YAZILIR, VEYA ŞEKLİNDE YANİ...

AYRIYI BİTİŞİK, BİTİŞİĞİ AYRI YAZMAK KADAR MİDE BULANDIRICI BİR İMLA HATASI DAHA BİLMİYORUM SAYIN SİTE SAHİBİ

KULLANDIĞIN DİLE SAYGI DUY VE ZAHMET ET DE ÖĞREN LÜTFEN

2017-03-27

Kullanıcı oyu: 4,5

gülsüm öztürk

kendi kendine konşana bizim toplumumuz deli derlerinsanlar delimi

2017-03-26

Kullanıcı oyu: 4,5

W

Ya yeter artık sürekli yorumlarda ben hastayım diyip duruyorsunuz.Psikolojik hastalıklar hava atılacak bir durum değil artık öğrenin şunu

2017-03-26

Kullanıcı oyu: 4,5

depresyonda

Şuan okurken gözlerim doldu bu kadar beni anlatamazdı.Kendi ailemle bile iletişim kuramıyorum hatta utanıyorum galiba sebebini bilmiyorum bazen utanmasam bile kimseyle konuşasım gelmiyor.İnsanların eğlendiği şeyler beni etkilemiyor genç yaşımda yaşlı gibi davranıyorum hayattan hiç tat alamıyorum.Özgüvenim zaten yoktu iyice azaldı.Dışarı çıkarken bile tanıdık birini görmemek için dua ediyorum.Arkadaşlarım var ama genelde soğuk dururum herkesle yakın olamam.Çok pasif kalıyorum çoğu olaya artık böyle olmak istemiyorum moralim çok bozuk çok yalnızım kalabalıklar içinde yalnızım.Lütfen yardım edin.Her gün depresyondayım suratsızım kendimi bildim bileli mutsuzum.21 yaşındayım aşk hayatım da çok kötü çirkin biri de değilim ama hiç sevgilim olmadı okadar soğuğum ki kim beni ne yapsın kim uğraşsın benimle diyorum.

2017-03-22

Kullanıcı oyu: 4,5

cansu hatice

Biz bunlarin bir çogunu tasiyoruz hatta bu yuzden kacmaya karar verdik yani ben verdim hatice pek istemiyo ama eninde sonunda kabul edecek hayatimizdan hic memnun degiliz cok mutsuzuz hele bn

2017-03-20

Kullanıcı oyu: 4,5

hatice

Polis olmak istiyorum ama önüme çikan olumsuzluklar karsisinda ailem yanimda degil ve bu benim sitrese girmeme neden oluyor

2017-03-20

Kullanıcı oyu: 4,5

deniz

Bende de bu durumların biri mevcut.Tedavi sürecindeyim.Rutin kontrollerime gidiyorum ve ilaç kullanıyorum.Gittikçe düzelme olduğunu söylüyor ailem.

2017-03-17

Kullanıcı oyu: 4,5

Adsız

Bende 5i var. Suç islemistim ve ihbar edildim ancak hakkımda islem yapılmadı. Ve yalan soyleme taklit yapma gibi seyleri bilincli olarak yapıyorum. Kendime zarar veriyorum. İcim surekli kin ve ofke dolu. Ancak cevreme nazik ve iyi biriymis gibi davranıyorum ve seviliyorum. Duygularımı sınırlı yasıyorum. Net olarak hissedebildigim duygu ofke. Daha once psikologa gitmedim

2017-03-17

Kullanıcı oyu: 4,5

Bilirkişi

Vermiş olduğunuz bilgilerin eksik ya da yanlış olduğunun ve yazının tamamına bakıldığında tamamen yanlış bir anlatım olduğunu belirtirim.
İsviçreli, İngiltereli ya da Amerikalı psikologların yazmış olduğu makale ve özgün içerikleri türkçeye çevirmeye çalışıp beceremeyen, ve yanlış bir çevirinin altına o içeriğin orjinalini oluşturan Amerikalı psikolog veya uzmanların adını yazıp kendini hedef olmaktan kaçınan insanların yazılarını paylaşarak yalnızca toplumu yanlış bilgilendirmiş olursunuz.
Bir insana sosyopat damgası vurmadan önce ya da sosyopati ile ilgili yazı ve makaleler yazmadan önce, konunun ve hastalığın tam olarak ne olduğunu araştırıp öğrenmenizi tavsiye ederim.

Sosyopati antisosyal kişilik bozukluğu olarak tanımlanan aklî bir bozukluktur ve ahlâka aykırı davranışlar genellikle gözlemlenmez.
Hastalığın temel özellikleri olarak sayılan hususlar, hilekârlık ve manipülasyondur. Ancak karıştırılmamalıdır ki bu özelliklere sahip her insan bir sosyopat değildir.Bu sebeple, teşhisi koyarken muayene edilen kişinin haricindeki kaynaklardan da delil toplamak ve 18 veya daha büyük yaşta olmasına ilâveten belgelenmiş 15 yaş öncesi davranış bozukluğu hikâyesine de sahip olmak gerekir.

Sosyopatlar, bir çok insani duygudan yoksundur ve duyguları gereksiz görürler. Bir sosyopatın tipik olarak bir vicdanı vardır ve zaman zaman duyguları harekete geçebilir ama diğer insanlara göre daha zayıftır. Yaptığı şeyin ahlâka aykırı veya saygısızlık olduğunu biliyor olabilir ve suçluluk ya da pişmanlık hissedebilir. Ancak davranışlarını durdurmaz, yapmak istediğini her zaman yapar.
Ayrıca diğer insanlara karşı saygılıdır ve kendine saygı duyulmasını bekler. Çünkü sizden çok daha zeki ve yeteneklidir, saygıyı hak ettiğini düşünür. Fakat saygı iki kademelidir ve bir sosyopat için ikinci kademenin daha önemli olduğunu bilmeniz gerekir.
- Saygının birinci kademesi: İnsanın insan olduğu için hak ettiği saygıdır ve herkese gösterilmesi gereklidir.
- Saygının ikinci kademesi: Karşı tarafın sizde uyandırdıklarıyla ilgili saygıdır, kişi bu hususta tamamen özgürdür.

Sosyopatlar oldukça zekidir, ancak zekâlarını diğer insanları kandırmak için kullabilirler. Bu yüzden yüksek IQ sahibi olanlar, toplum için gerçek bir tehdit unsuru olabilirler. Mantık onlar için herşeyin önündedir ve zeki olmayan olan insanlara karşı kesinlikle tahammülleri olmaz. Zaman zaman duyguları belirse de, genellikle en sıkıcı olarak gördüğü boş vakitlerinde gerçekleşir. Bir iş/eylem esnasında duyguları asla kıpırdamaz, çünkü onlar için asıl olan mantık ve başarılı bir iş/eylem gerçekleştirme düşüncesidir. İşte bu sebeplerden dolayı yasalara yakalanmadan cinayet işleyebilen seri katillerin, istihbarat saha ajanlarının, profesyonel tetikçilerin ve bilgisayar korsanlarının çoğu sosyopattır.
Öte yandan şiirsel bir dilleri olan sosyopatlar, sözcükleri çok ustaca kullanırlar ve hikaye anlatma konusunda oldukça ustadırlar. İnsanları konuşmalarıyla kendilerine hayran bırakacak kadar iyi konuşurlar. Bütün bu özellikleri nedeniyle bir sosyopatla genel anlamda tartışılmaz ve tartışmaya girmek yalnızca zaman kaybına neden olur.

2017-03-16

Kullanıcı oyu: 4,5

semih

ya bu yazıyı okurken bile nefesim kesildi inş bu korkuyu yenerim

2017-03-16

Kullanıcı oyu: 4,5

lkjh

bende sosyal fobi(anksiyete) bozukluğu var ve herhangi bir sosyal ortama girdiğimde en ufak bile olsa bir şeyi yanlış yapınca veya üzerime ilgi olunca fazlasıyla paranoyaklaşıyorum. HErkes ve her şey hakkında saçma sapan şeyler düşünüyorum. Sizce bunun nedeni benim sosyal fobimden mi yoksa paranoyak olmamdan mı?

2017-03-09

Kullanıcı oyu: 4,5

Asosyal çocuk

Asosyal olanlar topluma çıkamazlar toplumdaki insanlardan çekinirler onların her zaman kendisi sorgulayacağını zannederler.Genelde aile ilişkileri zayıftır. Çocukluklarında mutlaka bir şeye bağımlı olurlar.Evden dışarı çıkmazlar . Kendileri de diğer insanlar gibi sosyal olmak isterler fakat bunu beceremezler . Bu bazı çocuklarda okul yıllarında da olabilir . Eğer disiplinli dayak atan bir hocası varsa böyle bir şey olabilir.

Bu tür insanlar kimseye yalan söylemez , zarar vermek istemez. Ancak intikam alma duyguları çok yüksektir. Sorumluluk alırken hiç bir zorluk çekmezler .Risk almayı sevmezler. Bir işi yaparken mutlaka sonuca odaklanırlar.
2017-03-09

Kullanıcı oyu: 4,5

kandırılmışlıklar

Eğer bu insanlar bugün insanlara güvenmeyecek haldeyse, onlardan zarar gördüğündendir. ve bunlar basit şeyler değil büyük darbeler yemişlerdir

2017-03-02

Kullanıcı oyu: 4,5

Eylul

Ben sinirlerime hakim olamıyorum. Çocuklarıma çok bağırıyorum. Aşırı derecede dislerimi sıkı yorum
Ve baş ağrısı oluyor. Nenyaparsam yapayım çözüm bulamadım. Nereye gitmem lazım.

2017-02-27

Kullanıcı oyu: 4,5

Hilal Savaşcı

Bazıları bu dünyaya acı çekmeye geldiklerini düşünür, çilesi bitenin bu dünyadan göçüp gittiğine inanır o yüzden bu insanlar kronik mutsuzdur; bazıları da bu yaşamın ve hayatın bize verilmiş bir hediye olduğunu düşünür ve en ufak şeylerden bile mutlu olmaya çalışırlar ben ikinci kategoride olmayı doğuştan mı sonradan mı öğrendim bilmiyorum ama her gün, nefes aldığımız her an bir armağandır diyorum...

2017-02-26

Kullanıcı oyu: 4,5

Beyza

en ufak şeyde sinirleniyorum ve birden sinirden titremeye başlıyorum ,bağırararak ağlıyorum insanlardan yardım istiyorum ama kimse beni duymuyor gözümün önüne biseyler geliyo birkaç dk içinde oluyo bunlar cok korkunç bi an sonra sesim çıkmaya başlıyo etrafımdalier hiçbisey omadığını söylüyor fakat ben biliyorum herşeyi gördüm . sonra beynimdenbi uyarı geliyor sanki ben deliyim bana delisin diyor bişeyler sanki beni kontrol ediyorlar . etrafta sinirlenince tuaf varlıklar gezniyor. ve o sinir anında önüme anlaşamadığım biri çıkınca bana öyle bisey oluyo ki sanki onu öldürmem gerekiyormuş gibi oluyorum daha sonra baygın bi halde oluyorum

2017-02-25

Kullanıcı oyu: 4,5

cem er

meraba hocam yaşım 19 ben de şöyle bişi var el titremesi vucut titremesi aşırı sinirlenince karşımdakini dinlemiyorum istemsiz olarak gözüm kızarıyor doluyor aşırı titreme oldu bu günlerde kendimi artık kontrol edemiyorum hocam aşırı sinirli biri oldum kalbim sıkışıyor artık ne önerirsiniz napmalıyım aklıma tıkıldıkça hiç uyuyamıyorum 4 günüm hağla uyuyamadım

2017-02-24

Kullanıcı oyu: 4,5

sait burak

bende bişeyler yalıyorum ancak çok saçma bazıları ağlıyorum uyuyamıyorum bıktım

2017-02-23

Kullanıcı oyu: 4,5

dogon

sosyopatlık dışında başka davranış bozuklukları varmı ?

2017-02-23

Kullanıcı oyu: 4,5

emre

başkalarının zarar görmesinden hoşlanan kişilerin ne tür problemleri var ?

2017-02-18

Kullanıcı oyu: 4,5

İsimsiz(C)

Belirtilerin hepsi var bende ve kendimde bir sorun olduğunun farkindyım ama ailem bunu dikkate almıyor.

2017-02-11

Kullanıcı oyu: 4,5

İrem

Merhaba, öfkeme hakim olamıyorum. Ailemle, arkadaşlarımla çok fazla tartışıyorum.O anlarda elim ayağım titriyor, nefes almam zorlaşıyor, kalp atışından bahsetmiyorum bile.. ve terlemeye başlıyorum. Çok sinir bozucu bir durum. Bir dönüp baktığımda pişmanlık olmuyor sadece söylediğim şeyleri biraz tatlı dille söylemem gerektiğini farkediyorum. Ya nefretimi, sinirimi taşıramayınca ağlamaya başlıyorum bu var bir de. Aklımı kaçırmak üzereyim. Tamam bu çoğu kişide vardır tabi ama benim bunu kaldıracak gücüm kalmadı artık. Psikolojik destek almalı mıyım?

2017-02-09

Kullanıcı oyu: 4,5

ömer

arkadaşlar biraz dayanın piskoloji üzerine cok cıddı calişmalarımız var allahın izniylen en kısa surede sizlere duyurulacak artık korkmayın sabredin tüm piskolojik rahatsızlar ıkı hafta icinde tamamıylan iyleşiyor arkadaşlar dikkat edin tüm piskolojik rahatsızlklar diyorum sadece ikiuclu bozukluk için on saat yetiyor şöyle düşünün bir ilaçı bir seferligine kullanıp iyleşyorsunuz size düşen sabredip ALLAH sıgınmak derdi veren ALLAH dermanınıda verir

2017-02-09

Kullanıcı oyu: 4,5

46757

gerçekten çok farklı şeyler var ödevim için kullandım teşekkürler

2017-02-07

Kullanıcı oyu: 4,5

Bay A

Arkadaslar bende stresli bir yıl gecirdim ve kokain gibi maddelerde bunlara sebep olabiliyormus galiba ve zaten olan bir sorunu ortaya cıkartabiliyormus yogun stres yada madde kullanımı.Korktugunuz seylerin ustune gidin gun gectikce iyi olucaksınız endise etmeyin sigara alkol benzeri tum kotu alıskanlıklardan uzak durup dengeli saglıklı beslenerek strestli seylerden uzak durmaya calısın 4 ila 12 hafta duzenli bir hayat oyalanacak birseylerle hobi olabilir hayvanlar olabilir guzel vakit gecirmeye calısın..İmkanlar dahilinde pskiyatr ve sonrasında pskolog iyi gelebilir gecmis olsun hepinize sorununuz fiziksel degil ve gecicek zor bir donem ama geride kalicak kendinize iyi bakın. Bu arada benimde bogazımda bir takılma var gidip geliyor bu ara hic gitmez oldu onla ugrasıyorum bilgili olan birisi yazarsa iyi olur...Sahte bir email adresi vs birsey yazarsa oradan ulasırım kendisine.

2017-02-06

Kullanıcı oyu: 4,5

İrem

Bende bir çok problem var yazdığınız sorunların neredeyse hepsi var ve bir de okuduğum bir yazıya göre bende böbreküstü rahatsızlıkları da var uyuyamıyorum sürekli ağlamak istiyorum sebepsizce ve sinirliyim ben normalde böyle bir insan değilim ağzım çok kuru işthsızım sürekli ne yapmalıyım aileme söyledim beni dkotora götürmüyolar dalga geçiyolar saçmalama diye ?

2017-02-04

Kullanıcı oyu: 4,5

BELİRTMEYEN

Antisosyalim,sosyal fobim ve sosyopatlık özelliğim var yuh diyom başka bir şey diyemiyorum.

2017-02-02

Kullanıcı oyu: 4,5

muş li

gece yatarken sabahtan veya geçmişte kafaya taktığım o stresli hayalim geliyor tövbeler ediyom başka hayaller kuruyorum yine gelip oraya bağlanıyor ne yapabilirim

2017-02-02

Kullanıcı oyu: 4,5

Fırat

Ben kendimi odaya kapatıp ayna karşısında müzik dinleyerek hayallere dalıp kendi kendime konuşuyorum ve aynı zamanda oda içerisinde garip garip hareketler yapıyorum sanki olayı yaşıyormuş gibi şizofren olduğumu düşünüyorum

2017-01-30

Kullanıcı oyu: 4,5

yanlız

ayşenur kesinlikle psikoloğa gitmelisin korkma ama hastalığın çok ciddi olabilir

2017-01-30

Kullanıcı oyu: 4,5

Serat

Anladığım kadarıyla bende nevroz var. ACaba bunun için ne yapabilriz ? Psikolog şart mı ?

2017-01-30

Kullanıcı oyu: 4,5

Benimmm

Benim sosyal fobi ve yaygın anksiyetem var. Eğer sizde de böyle psikolojik sıkıntılar var ise biliyorum beyler bayanlar üstüne gitmek çok zor veya gücünüz yok gibi hissediyorsunuz. Aynı şeyleri hissettim :( Temiz bir uyku alın, güzel uyku aldığım zamanlar daha pozitif düşündüğümü fark ettim. Sosyal fobimin üstüne giderek düzeltmeye başladım. Çoğu gitti azı kaldı :) Hiç bir türlü ilaç siz istemedikce yardımcı olmaz. Bir psikolog veya psikiyatriste gidin derdinizi anlatın. Siz üzerine gitmedikce o sizin üzerinize gelecek. Yavaş yavaş ilerleyin, çok hızlı ilerleyen bir süreç değil acılı olacaktır ama hayatınız boyunca böyle yaşamak zorunda kalmak kadar acılı olmayacaktır. Derdinizi genelde anlatmak zor olur böyle durumlarda. Deneyin kaybedecek bir şeyiniz yok fakat kazanacak bir şeyleriniz olacaktır. Öptüm bye :D

2017-01-29

Kullanıcı oyu: 4,5

Siyah Kız

Degişik bi insaım ben mutlu olmadıgım zaman kimsenin mutlu olmasını istemem dedigim yapılmadıgı zaman cinnet geçiriyorum ve bazen mutlu degilken mtlu gibi görünüyorum ve herkesin bi kusurunu aramaya başladım artık kendimden şüphelenmeye başladım...

2017-01-27

Kullanıcı oyu: 4,5

Aziz

Çok çabuk sinirleniyorum sinirlenince kalbim sıkışıyor ve ağlayınca gözümden kan akıyor

2017-01-27

Kullanıcı oyu: 4,5

adı yok

aşırı sinirlendiğimde bende kendimi tırnaklıyorum başıma sertçe vuruyorum veya bacağıma falan vuruyorum ki ben acıya tahammül edemeyen bir insanım ama sinirlendiğimde kendime zarar verdiğim için sinir yerine acı oluşuyo birisiyle kavga ettiğimde ağzımdan saçma şeyler çıkıyo bun istemsizce yapıyorum çünkü öfkeme hakim olamıyorum o kadar küçük şeyleri kafama takıp büyütüyorum ki gören çok büyük bir olay olduğunu düşünür fakat en küçük şeye bile sinirleniyorum bu durumdan çok rahatsızım ama elimden birşey gelmiyor

2017-01-26

Kullanıcı oyu: 4,5

Koray

14 yaşındayım acayio duygusalım dalga geçilmeye bile ağlıyorum tutmaya çalışıyorum dalga geçiyor demen öyle ağlar ağlıcak falan diye aslında tutuyorum öyle ağlıcak falan diyince deliriyorum ağladıktan sonra hıncımı çıkartmak için saldırıyorum hiç bişey görmeden üstüne atlıyorum kendimi durduramıyorum bıraksalar öldürürdüm elimden alıyolar kuzenimlede yaptık babamlar amcamlar 3 4 kişi tuttu dayanamıyorum öldüresim geliyor karşımdaki eğer kızsada duvarları yumrukluyorum okulda kendimi tutamadım arkadaş deli etti anneme falan sövdü sırayı kaldırıp onla vurcaktım elimden aldılar nasıl çözücem bunu ilerde başım belaya gircek bunun yüzünden biliyorum
Aslında kötü bi çocukta değilim derslerim iyi çok iyi niyetli olmaya çalışıyorum herkese acıyorum ama iyi niyetimi suistimal etmeleri beni deli ediyor

2017-01-26

Kullanıcı oyu: 4,5

Hasan Hüseyin Yılmaz

Sinir krizi geçirirken her şeyi görüyor hissediyor ve hatırlıyorum ama acı çekmiyorum ve kriz geçtikten sonra baş dönmesi oturduğum veya durduğum yerin sallanma hissi gibi bi takım hissiyatlar yaşıyorum krizleri zaten anlatmayayım aşırı şiddetli bunu nasıl azalta bilirim biliyorum ki yok edemem çok denedim aniden çıkıyor karşı çıktığımda da ise üşümesem de tir tir titriyorum

2017-01-22

Kullanıcı oyu: 4,5

Haklı bayan

bir özellikte ben ekleyeyim,ister müslüman olsun olmasın hep Ümmetçileri aşağılama dini kötüleme görülür ve de hep hakaret küfür,kendini büyük görürler

2017-01-19

Kullanıcı oyu: 4,5

Ayşenur

Kardeşimden nefret ediyorum 16 yaşindayim kardesim 12.Beni çok sinir ediyor.Annem ile babam hep onun tarafını tutuyor.Bunlara artık tahammülüm yok.Sürekli ağlıyorum

2017-01-19

Kullanıcı oyu: 4,5

Esragül

Kardeşimden nefret ediyorum 16 yaşindayim kardesim 12.Beni çok sinir ediyor.Annem ile babam hep onun tarafını tutuyor.Bunlara artık tahammülüm yok.Sürekli ağlıyorum

2017-01-19

Kullanıcı oyu: 4,5

Ngr

Eşimde bunların hepsi var ne yapmalıyım 4 aylık bebeğim var onu bile öldürmeye çalıştı elinden zor aldım neolur yardım edin bana ne yapmam lazım

2017-01-13

Kullanıcı oyu: 4,5

Fatih

En. Ufak bireyde. Hemen. Sinirleniyorum. Bazen. Kişilerin. Yemek. Yiyişi. Yürüyüşü. Konuşması. Bedi. Deli. Ediyor

2017-01-12

Kullanıcı oyu: 4,5

ahmet

kalabalıktan çok çekiniyorum kılımı bile kıbırtatamıyorum nefes alış verişime bile dikkat ediyorum kafamı belli biryere sabit tutuyorum

2017-01-12

Kullanıcı oyu: 4,5

Elif hfuuv

Aya bende sizofreni olabilir çünkü belirtilerin hepsi var ve çok yüksek derecede lütfen cevap verin

2017-01-11

Kullanıcı oyu: 4,5

eslim

Bende topluluk içine girdiğimdğ saçma sapan konuşuyürum yuzum kızarıyor ağlıcak gibi oluyorum

2017-01-10

Kullanıcı oyu: 4,5

esoes

Hadi herkesi geçtim. bir an bile yanımdan ayrılmayan en yakın arkadaşım bile öyle diyor. çok saçma .

2017-01-07

Kullanıcı oyu: 4,5

sacli

merhaba ben cok mutsuzum.disari cikmak,kimseile konusmak istemiyorum.hic bir seyden mutlu olamiyorum.yillardir boyleyim.artik biktim. ne yapa bilirim.

2017-01-05

Kullanıcı oyu: 4,5
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 |

 


Gizlilik İlkeleri | Güvenlik İlkeleri | İletişim | Site Haritası | Yardım Forumları

Psikolojik, Sitede yer alan grafiklerin tüm hakları saklıdır. Kopyalayanlar hakkında yasal işlem yapılacaktır. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

Temmuz - 2018